​ВАР провела вебінар щодо бюджетної дотації аграріям

​ВАР провела вебінар щодо бюджетної дотації аграріям

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) провела інтернет-семінар щодо бюджетної дотації для сільгоспвиробників у 2017 році, на якому голова Податкового комітету Громадської Ради при МЕРТ Ольга Богданова розповіла всі подробиці отримання держдопомоги та окреслила всі підводні камені цього процесу.

Подробиці процесу отримання сільськогосподарських дотацій ви також зможете дізнатися 27 квітня на Agro Invest Forum 2017, на якому кожен учасник конференції зможе долучитися до обговорення нагальних питань держпідтримки.

Зокрема, проблеми, на яких під час вебінару зупинилася Ольга Богданова, це – порядок заповнення заяви, декларації та податкових накладних для отримання дотації, порядок розподілу коштів між сільгоспвиробниками та принцип розрахунку бази дотації. Експерт також звернула увагу на неврегульовані та спірні питання й дала чіткий алгоритм дій для бажаючих отримати держпідтримку.

«Які повинні бути наші дії: по-перше, призупиніть реєстрацію всіх податкових накладних по дотаційній діяльності, що сформовані за березень. Не пізніше 20 березня ми з вами подамо декларацію за лютий за старою формою, 21 березня – подамо заявку про включення до Реєстру отримувачів дотацій. Я сподіваюся, що до 24 березня податкова повинна розглянути наші заяви. І з 24 по 30 березня ми реєструємо всі податкові накладні по дотаційній діяльності», - сказала Богданова.

Вона наголосила, що цього року перед державою та аграріями стоїть задача відпрацювати механізм сільськогосподарських дотацій, щоб з наступного року він працював без збоїв.

«2017 рік стане для нас випробувальним. Нам потрібно буде боротися за те, щоб вносити зміни в порядки, механізми й алгоритми – боротися за свої права. На мою думку нормально система дотацій почне функціонувати з 2018 року», - підсумувала експерт.