МВФ очікує від України прийняття закону про відкриття ринку землі до кінця травня 2017 року

МВФ очікує від України прийняття закону про відкриття ринку землі до кінця травня 2017 року

Основний кредитор України Міжнародний валютний фонд (МВФ) очікує, що Верховна Рада уже в травні 2017 року прийме закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, який дозволить зняти мораторій та запустити ринок землі в Україні уже в наступному році.

Про це йдеться в опублікованому Міністерством фінансів тексті Меморандуму з МВФ.

«Ми створили робочу групу за участі відповідних міністерств, які, у співпраці зі Світовим банком, розроблять законопроект для того, щоб відкрити ринок землі та дозволити продаж землі за належних запобіжних заходів. Затвердження Верховною Радою закону про обіг земель сільськогосподарського призначення очікується до кінця травня 2017 р. (зміна і новий граничний термін для виконання структурного маяка, який залишається з кінця вересня 2016 року), що дозволить діючому мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення втратити силу з кінця 2017 року, таким чином, дозволяючи продаж землі, що знаходиться в державній та приватний власності, відразу ж після цього», - зазначено в Меморандумі.

Крім того, українська сторона також зобов’язалася запустити кампанію з інформування громадськості аби роз’яснити переваги цієї реформи.