Agri Invest Forum 2017: за березень аграрії недоотримали 18 млн грн дотацій

Agri Invest Forum 2017: за березень аграрії недоотримали 18 млн грн дотацій

Питання дотацій обговорювалося під час третьої сесії Agri Invest Forum 2017 «Держава й агробізнес: реалії сьогодення».

За словами Михайла Соколова, заступника голови ВАР, у нормативних актах, за якими мали відбуватися дотації закралася помилка: «Уряд нараховуєдотації, множачи суму сплаченого ПДВ по «пільговим» видам продукції на долю «пільгової» продукції у частці реалізації загального обсягу продукції того чи іншого підприємства. Таким чином, база для нарахування дотації фактично знижується майже до нуля».

«У нас нема виключно тваринницьких підприємств. Ми провели опитування серед підприємств-членів ВАР. Що вийшло у результаті? Згідно із законодавством, нашим підприємствам у лютому мали б нарахувати 29 мільйонів гривень дотацій, але по факту нарахували 2,7 млн грн. У березні мали нарахувати 27,1 млн грн, але вийшло 9,1 млн грн. Тож, і наша асоціація, і народні депутати вже подали листи до Уряду з проханням виправити цю ситуацію», - уточнює Соколов.

Ситуацію із затримкою дотацій прояснила Тетяна Острікова, народний депутат, член Комітету з податкової та митної політики:

«Де юре, Порядок про отримання держдотацій було затверджене ще на початку лютого, але де факто — його побачили в березні.

За даними інформаційної системи ДФС, у лютому для отримання бюджетної дотації було подано 2177 декларацій. При цьому 1938 агровиробників включили у реєстр отримувачів дотацій, близько 200 – отримали відмову в реєстрації.

До тимчасового реєстру для нарахування включили 638 агровиробників, яким нарахували 78,9 млн грн. Але, якщо порахувати: 4 мільярди гривень поділити на 12 місяців, виходить приблизно 300 мільйонів гривень на кожен місяць. То чому нараховано лише 78 млн грн? Важливо зрозуміти: агровиробники не змогли чи не захотіли скористатися правом на отримання дотацій?»

Вона пообіцяла з’ясувати чому так відбулося.

Ольга Богданова, голова податкового комітету Громадської ради при МЕРТ додала:

«Перевірки аграрного сектора — гарний інструмент тиснути на бізнес, робити неповернення ПДВ звичним явищем. Крім того, зараз йде «полювання» на земельний банк».

Крім того, вона зауважила, що у наступні квартали побільшає кількість податкових перевірок

Експерти висловили єдину думку щодо наповнення спецфонду за рахунок коштів від продажу конфіскованого майна. Законопроект який мав би регулювати це питання — більше політичний крок.