Третій зайвий - суд вважає аграріїв зайвими у справі мінеральних добрив

Третій зайвий - суд вважає аграріїв зайвими у справі мінеральних добрив

Сьогодні Окружний адміністративний суд м. Києва не задовольнив клопотання Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) про залучення у якості третьої сторони до справи щодо збільшення антидемпінгових мит на добрива з Російської Федерації.

Позивачами у справі виступають «Концерн Стірол», ПАТ «Азот» та «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» (усі належать до групи компаній OSTCHEM Дмитра Фірташа). Відповідачі – Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) при Мінекономрозвитку та саме міністерство. Позивач вважає, що антидемпінгове мито на карбамід та КАС з Росії, визначене та встановлене МКМТ та Мінекономрозвитку, не є достатнім для покриття збитків національного виробника.

Як пояснила адвокат, екс-директор Департаменту люстрації Мін'юсту Тетяна Козаченко, яка захищає інтереси аграріїв і ВАР, суд намагається не перевантажувати процес додатковими суб’єктами. Незважаючи на те, що ВАР об’єднує більше 130 підприємств агропромислового сектору, крім статутних документів об’єднання, суд запитав додаткових доказів щодо того, що самі члени ради вважають свої права порушеними. Суд так само хотів би впевнитися, що члени ВАР є споживачами добрив, щодо яких розглядається справа.

«Тобто фактично системна роботу ВАР із захисту прав українських аграріїв, а також звернення до Прем’єр-міністра України, Віце-прем’єр-міністра, міністрів України ще в січні 2016 року, які стали підставою призупинення дії рішення про запровадження антидемпінгових мит, не стали вагомими для суду, чим фактично були порушені законні права й інтереси Всеукраїнської аграрної ради», - сказала Тетяна Козаченко.

За її словами, це не обмежує ВАР оскаржувати рішення по суті, коли воно буде винесене в першій інстанції, в апеляційному порядку, так само вимагаючи залучити її в якості третьої сторони без самостійних вимог.

«Це обов’язково буде зроблено, тому що лише за таких умов ВАР зможе захищати права аграріїв України», - додала адвокат.

Нагадаємо, що ініціатором антидемпінгового розслідування щодо російських виробників добрив була саме група OSTCHEM. Однак рішення про запровадження антидемпінгових заходів наразі призупинене до липня 2017 року. Підставою для призупинення рішення стало звернення ВАР та найбільших аграрних асоціацій до Прем’єр-міністра та профільних міністерств. Аграрії надали об’єктивну інформацію щодо того, що OSTCHEM завищує ціну на внутрішньому ринку і продає свою продукцію закордон дешевше, ніж в Україні, тому може конкурувати з російськими виробниками.