IX міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство»: Формула нарахування дотацій буде допрацьована до вересня

IX міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство»: Формула нарахування дотацій буде допрацьована до вересня

Міністерство фінансів обіцяє аграріям до кінця літа привести систему нарахування дотацій сільськогосподарським виробникам у відповідність до закону, повідомив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Михайло Соколов під час IXміжнародного конгресу «Прибуткове свинарство».

«У нас є домовленість з Мінфіном по те, що ми сідаємо, піднімаємо статистику, розглядаємо результати й на базі цього вносимо зміни. Ми повинні справитися за літні місяці. Я розраховую, що ми почнемо активну роботу з липня», - сказав Михайло Соколов.

Він підкреслив, що на сьогодні нарахування дотацій для тваринництва, садівництва та овочівництва здійснюється за підзаконними актами (насамперед, це порядки ведення реєстру, розподілу дотацій та обміну інформацією між ДФС і Казначейством), які не відповідають положенням закону «Про державну підтримку сільського господарства». Зокрема, на сьогодні база нарахування дотацій визначається множенням сплаченої суми ПДВ на частку дотованих видів діяльності в реалізації підприємства. Але оскільки тваринницькі підприємства вкрай рідко можуть обійтися без власної кормової бази і потребують ведення ще й рослинницької діяльності, база нарахування дотацій зменшується.

«За даними, які ми зібрали за лютий, перший місяць виплати дотацій, вийшло, що завдяки цьому розрахунку база для нарахування дотацій виявилася в 10 разів меншою, ніж вона має бути, якби розраховувалася згідно із законом», - сказав Михайло Соколов.

У той же час, за законом, база нарахування дотацій – це різниця податкових зобов'язань та податкового кредиту, що виникли у зв'язку зі здійсненням пільгових видів діяльності. Саме таку формулу необхідно включити в підзаконні акти Мінфіну.

Як зазначив Михайло Соколов, у випадку, якщо міністерство відмовиться це зробити, аграрії звернуться до Верховної Ради.

«Є велика ймовірність, що міністерство продовжить наполягати на своєму, адже і ДФС, і Мінфіну зручно економити на аграріях. В такому разі альтернативний варіант – звертатися до народних депутатів і переносити норми, які мали бути закладені в підзаконний акт, до закону. Тоді виконавчі органи будуть зобов’язані привести свої документи у відповідність», - підсумував заступник голови ВАР.