Нардеп Лещенко підтримає аграріїв у боротьбі зі здирництвом OstChem

Нардеп Лещенко підтримає аграріїв у боротьбі зі здирництвом OstChem

Народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка», член Комітету з питань запобігання і протидії корупції Сергій Лещенко направить депутатський запит до відповідних органів влади щодо законності запровадження антидемпінгових мит на мінеральні добрива з Росії, які дають можливість групі компаній OstChem підтримувати монопольно завищені ціни на українському ринку та погашати борги перед російськими банками.

Про це нардеп повідомив на брифінгу у Верховній Раді, зауваживши, що підставою для запиту є звернення Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), Асоціації «Свинарі України» та Асоціації виробників молока.

«Ця історія дозволяє відомому олігарху, в’язню, якого розшукує ФБР США, людині, яка не може виїхати з Австрії, тому що виданий міжнародний ордер на його розшук, Дмитру Фірташу покрити свої борги перед російськими банками, перед Газпромбанком за рахунок українських аграріїв, - сказав Лещенко. - Депутатський запит буде направлений цього тижня до відповідних органів української влади».

Як зазначив присутній на брифінгу заступник голови ВАР Олександр Сліпченко, заводи OstChem, які зараз зупинені, винні українським аграріям добрива на суму 1,7 млрд грн, яка може використовуватися для розрахунку з банками РФ. Таким чином українські аграрії змушені платити здирницькі цини за добрива, які навіть не можуть отримати.

На підтвердження завищеності цін Олександр Сліпченко навів статистичні дані. Так, OstChem продають карбамід на внутрішньому ринку на 52%, або на 98 дол./т, дорожче, ніж експортують. Для КАС перевищення складає 101%, або 124 дол./т, для аміачної селітри – 55%, або 87 дол./т. Таким чином антидемпінгове мито є необґрунтованим взагалі.

Більше того, рішення про його запровадження не відповідає українському законодавству про захист конкуренції і в частині розміру мита. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку та торгівлі Степана Кубіва ухвалила це рішення 18 травня 2017 року. За ним, спеціальне мито на ввезення мінеральних добрив з РФ починає діяти з червня і складає 31,84% для всіх російських експортерів, що перевищує їхні демпінгові маржі, раніше розраховані МЕРТ у рамках проведення антидемпінгового розслідування .

«Ми вважаємо, що таке рішення МКМТ є незаконним. Адже, відповідно до діючого законодавства, антидемпінгові мита не можуть перевищувати демпінгові маржі кожного окремого підприємства-виробника», - підсумував Олександр Сліпченко.

Подивитися брифінг можна тут