Прем’єр просить Раду підприємців знайти шляхи зниження завищених OstChem цін на добрива

Прем’єр просить Раду підприємців знайти шляхи зниження завищених OstChem цін на добрива

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до народного депутата, голови Ради підприємців при Кабміні Леоніда Козаченка з проханням розробити та подати до 14 червня пропозиції по встановленню в Україні ринкових цін на добрива, які наразі продаються монополією OstChem за завищеною вартістю.

Прем’єр надав це прохання 9 червня під час третього засідання робочої групи з розроблення концепції ринку землі. Таким чином Володимир Гройсман відреагував на занепокоєння аграріїв, висловлене головою Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Андрієм Дикуном. Зокрема, голова ВАР наголосив, що через монополію OstChem та введення антидемпінгових мит на продукцію з Росії українські аграрії змушені переплачувати мільярди гривень за цей виробничий ресурс. 

«Прем’єр дуже добре володіє ситуацією з мінеральними добривами на українському ринку. Цілком зрозуміла його позиція щодо антидемпінгового мита, яке застосовується до російських компаній, адже Росія сьогодні є ворогом України. Але він також почув нас. Він розуміє, що ми не повинні платити за весь цей "бал"», - прокоментував Андрій Дикун.

Раніше народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Лещенко заявив про намір направити депутатський запит до відповідних органів влади щодо законності запровадження антидемпінгових мит на мінеральні добрива з Росії. Він зазначив, що ці мита дозволяють монополії OstChemзавищувати ціни на ринку України та використовувати додатковий прибуток для погашення заборгованості перед російськими банками.

18 травня 2017 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва встановила антидемпінгові мита на мінеральні добрива з РФ у розмірі 31,84%, що перевищує демпінгову маржу російських експортерів та автоматично робить рішення МКМТ незаконним.

На сьогодні ціни OstChem на українському ринку перевищують експортні ціни цієї ж компанії на 50-100% в залежності від виду добрив. Таким чином рішення про запровадження антидемпінгових мит не відповідає ринковій ситуації.

Ознайомтеся з презентацією: Виробництво карбаміда на базі газифікації вугілля - альтернатива природному газу