Кабмін не підтримає жодну концепцію ринку землі без погодження з аграріями

Кабмін не підтримає жодну концепцію ринку землі без погодження з аграріями

Кабінет міністрів не підтримає жоден варіант запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення без попереднього погодження з аграріями, адже земля для них є основним засобом існування.

Голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Андрій Дикун підняв питання захисту інтересів аграріїв при розробці концепції ринку землі в ході засідання відповідної робочої групи при Уряді 9 червня.

«Прем’єр наголосив, що без погодження з ринком Уряд не буде підтримувати жоден законопроект. Крім того, він не підтримує концепцію, яка передбачить продаж землі для великих холдингів та іноземців. Тому в нас зараз є можливість розробити концепцію, представити її в регіонах і продовжувати роботу робочої групи», - сказав Андрій Дикун.

Він зауважив, що цього разу основними доповідачами засідання стали сільськогосподарські виробники, які підтвердили раніше озвучену позицію Всеукраїнської Агарної Ради (ВАР) та інших аграрних асоціацій. А саме, аграрії підтримують скасування мораторію, але лише після приведення до ладу кадастрової карти та Реєстру прав на нерухоме майно, а також розпаювання нерозпайованих досі земель колишніх колгоспів.

Аграрні підприємства також потребують права купувати землі сільськогосподарського призначення, тому пропонують Уряду затвердити концепцію ринку землі, за якою юридичні особи також можуть бути учасниками ринку, але лише при умові, що останні три роки вони здійснювали сільськогосподарську діяльність, а їхніми власниками є виключно громадяни України. Таку позицію аграрії озвучили в ході опитування під час AgriInvestForum 2017.