Учасники ВАР вдячні Андрію Дикуну за тверду позицію в переговорах з Урядом

Учасники ВАР вдячні Андрію Дикуну за тверду позицію в переговорах з Урядом

Учасники Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) вдячні Андрію Дикуну за тверду позицію в переговорах з Урядом щодо концепції ринку землі, справедливих дотацій для сільського господарства та встановлення ринкових цін на добрива.

Голові ВАР Андрію Дикуну вдалося переконати Уряд в недосконалості запропонованих до прийняття законопроектів про обіг земель сільськогосподарського призначення. Завдяки твердій позиції ВАР Кабмін має намір підтримати лише ту концепцію ринку землі, яка буде погоджена з аграріями.

Уряд також почув сільське господарство і долучається до встановлення справедливості на ринку добрив. Як відомо, компанія OstChem, що має монопольне становище на українському ринку, не лише продає добрива в Україні дорожче за їх експортну ціну, а й домоглася встановлення антидемпінгових мит на єдину альтернативну продукцію. Однак очільнику ВАР вдалося донести до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана безвихідь ситуації, в якій опиняються аграрії, у зв’язку з чим голова Уряду звернувся з проханням до народних депутатів розробити варіанти встановлення ринкових цін на добрива в Україні.

Ще одна перемога – Кабмін відреагував на занепокоєння членів ВАР з приводу незаконного механізму, який використовують Мінфін та ДФС для нарахування бази дотацій для сільського господарства. Прем’єр-міністр доручив Мінагрополітики докласти всіх зусиль для того, щоб нарахування і виплата дотацій відбувалася згідно із законом та в строк.

Це лише початок шляху, але ВАР впевнена в перемозі!