Експерт підтримав позицію ВАР щодо відкриття ринку землі

Експерт підтримав позицію ВАР щодо відкриття ринку землі

Керівник платформи «Національна стратегія розвитку» Дмитро Співак підтримав позицію Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) стосовно концепції запуску ринку землі. Про це він поінформував у прямому ефірі програми «Право на владу» 15 червня, що на каналі «1+1».

За словами Дмитра Співака, Всеукраїнська Аграрна Рада, яка об’єднує біля 90% усіх аграрних підприємств, виступає за поетапне реформування агрокомплексу та поетапний запуск земельної реформи, які повинні привести до відкриття земельного ринку. Він додав, що відкриття ринку землі – це кінцевий пункт усіх системних реформ в Україні.

У програмі взяли участь: перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк; народні депутати Аркадій Корнацький, Вадим Денисенко, Тарас Батенко, Вадим Івченко; експерти Михайло Кухар та Дмитро Співак.

У свою чергу Максим Мартинюк вкотре зазначив, що право на придбавання землі матимуть фізичні особи – українці по 200 га в одні руки.

Як повідомлялося раніше, робоча група з формулювання концепції національної моделі обігу земель сільськогосподарського призначення, сформована за ініціативою Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, обговорює впровадження ринку землі в декілька етапів, першим з яких може стати продаж державних та комунальних земель протягом трьох років. ВАР є учасником робочої групи, представляючи інтереси середнього та малого аграрного бізнесу.