У Верховній Раді за ініціативи ВАР, АВМ та АСУ зареєстрований законопроект про внесення змін до Податкового кодексу щодо с/г кооперативів

У Верховній Раді за ініціативи ВАР, АВМ та АСУ зареєстрований законопроект про внесення змін до Податкового кодексу щодо с/г кооперативів

Народні депутати України зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сільськогосподарських кооперативів» (№ 6587), розробка якого була ініційована Всеукраїнською Аграрною Радою (ВАР), Асоціацією виробників молока та Асоціацією «Свинарі України». Про це повідомив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

«Для наших асоціацій – ВАР, АВМ, АСУ першочерговим є стабільний і сталий розвиток кооперації, на жаль, інститут економічних взаємовідносин залишається вкрай слабко розвиненим в Україні, на відміну від країн ЄС, Канади та США. Україні необхідне комплексне вдосконалення національного законодавства у сфері кооперації. Тому ми виступили ініціаторами розробки відповідних законопроектів. У результаті ФАО та ЄБРР профінансовали відповідний проект, наслідком чого стала нова редакція закону про Сільськогосподарську кооперацію», - поінформував Михайло Соколов.

Нагадаємо, що 31 травня за ініціативи ВАР, АВМ і АСУ вже було зареєстровано Проект Закону про сільськогосподарську кооперацію № 6527. У березні профільний Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики зайнятості та пенсійного забезпечення прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти Трудовий кодекс України (ТКУ) в другому читанні в редакції комітету. У схваленій до другого читання редакції підтримані підготовлені ВАР поправки, якими з проекту Кодексу повністю виключається глава 4 «Особливості трудових відносин членів виробничих кооперативів», положеннями якої члени виробничих кооперативів по суті прирівнювалися до найманих працівників. Також підтримано поправку, згідно з якою «відносини членів виробничих кооперативів регулюються трудовим законодавством у випадках, якщо це передбачено їх статутом або іншими внутрішніми документами» (стаття 5 проекту ТКУ).

Слід підкреслити, що на базі зазначених асоціацій створено «Перший молочний кооператив» – об’єднання майже трьох десятків молочних господарств, членів АВМ та Перший український сільськогосподарський кооператив (ПУСК), що об’єднав 36 господарств із загальним земельним банком біля 120 тис. га, до якого входять члени ВАР, АВМ та АСУ.