​Увага! Зупинка реєстрації податкових накладних!

​Увага! Зупинка реєстрації податкових накладних!

З 1 липня 2017 року численна кількість господарств постраждала від зупинення реєстрації податкових накладних, власних або постачальників.

Як повідомив експерт Всеукраїнської Аграрної Ради від Юридичнoї фірми ОМП Віталій Смердов, зупинка реєстрації накладних призводить до величезних втрат підприємств (особливо ризикують покупці товару, яків результаті цього не можуть вчасно відобразити податковий кредит), тому проблема потребує нагального вирішення.

Чому зупинена реєстрація вашої накладної?

Перш за все, зупинення реєстрації здійснюється у разі виготовлення чи постачання так званих ризикових товарів, перелік яких міститься у наказі Державної фіскальної служби від 30 червня 2017 р. № 461. Серед них велика кількість сільськогосподарської продукції: пшениця, кукурудза, ячмінь, насіння соняшнику, олія соняшникова, цукор, хлібобулочні, кондитерські вироби тощо.

Якщо ваші товари та послуги не зазначені в цьому переліку, ДФС не повинна зупиняти реєстрацію податкових накладних.

Головна підстава для зупинення реєстрації - невідповідність критерію «умовного складу». Це означає, що платник постачає товару за певним УКТ ЗЕД в 1,5 разів більше, ніж є на його умовному складі таких саме товарів за тим самим кодом УКТ ЗЕД (умовний склад формується з 1 січня 2017 року). Наприклад, ризик з’являється, якщо підприємство:

- продає власно вироблену продукцію, що характерно для більшості господарств;

- продає продукцію, що була придбана до 1 січня 2017 року;

- отримує аванс за продукцію, яку ще не закупив;

- продає товар із значною націнкою.

Нажаль, попередити зупинення реєстрації за зазначеним критерієм практично неможливо.

Як поновити реєстрацію податкової накладної?

Щоб поновити реєстрацію податкових накладних, господарству слід направити до ДФС за місцем податкового обліку наступну інформацію в електронній формі:

- відомості щодо товарів чи послуг, які придбаються чи постачаються платником податків, у межах кожного виду діяльності за КВЕД;

- документи, що підтверджують реальність операції постачання продукції, щодо якої зупинено накладні (договори, первинні документи, сертифікати походження тощо).Надаються в електронній формі (pdf) як додаток до зазначених відомостей - засобами електронного кабінету чи програмного забезпечення.

Господарство може надати такі документи до ДФС протягом 365 календарних днів з дати виникнення у нього зобов’язань з ПДВ. Податкова повинна прийняти рішення про поновлення реєстрації протягом 5 робочих днів.

Після того, як Ви поновите реєстрацію податкової накладної за певним товаром, при подальших постачаннях цього самого товару ця проблема виникати не повинна.

Це загальний алгоритм дій. Між тим, на практиці можуть мати місце й виключення (у тому числі, протиправні дії з боку ДФС). Тому для найбільш ефективного захисту ваших прав у разі зупинення реєстрації податкових накладних просимо повідомляти нас за тел.: +38 (067) 472-12-44