​Рада звільнила бізнес від штрафів за допущені податкові порушення через вірус Petyа.А

​Рада звільнила бізнес від штрафів за допущені податкові порушення через вірус Petyа.А

Верховна Рада 13 липня прийняла закон, який звільняє бізнес від штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних, яка була допущена через нещодавню вірусну атаку Petyа.А.

Цей закон вступає в силу з наступного дня після його опублікування, яке очікується найближчим часом.

Як повідомив експерт Всеукраїнської Аграрної Ради від «Юридичнoї фірми ОМП» Віталій Смердов, документ звільняє від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних чи розрахунків коригування, складених в періоді з 1 по 30 червня, за умови їх реєстрації не пізніше 31 липня 2017 року.

«У Законі прямо зазначено, що в цьому випадку такі податкові накладні вважаються своєчасно зареєстрованими. Ми очікуємо коментарів ДФС щодо можливості відображення податкового кредиту за ними в ПДВ-декларації за червень», - розповів Віталій Смердов.

Також він зауважив, що не накладатимуться штрафи і за несвоєчасну сплату грошових зобов'язань, які мали бути погашені до 30 червня.

За словами експерта, якщо через вірус була втрачена або пошкоджена інформація (в тому числі в облікових базах даних), платник протягом 10 календарних днів з дати вступу в силу цього Закону повинен письмово повідомити ДФС за місцем обліку. При цьому Закон не вимагає доводити Податковій, що інформація була загублена чи пошкоджена саме в наслідок вірусної атаки, але зобов’язує платника відновити цю інформацію.

Якщо втрата інформації не дозволяє провести податкову перевірку, вона переноситься до дати відновлення необхідних даних, але не пізніше 31 грудня 2017 року.

«При цьому, як проводиться таке перенесення, в Законі не вказано. Як ми розуміємо, якщо контролери прийдуть на перевірку, їх потрібно буде повідомити в письмовій формі про втрату чи пошкодження інформації та з посиланням на цей Закон вимагати перенести перевірку», - підкреслив Віталій Смердов.