АМКУ підтвердив свої висновки щодо зловживань OstChem на ринку добрив

АМКУ підтвердив свої висновки щодо зловживань OstChem на ринку добрив

Антимонопольний комітет України підтвердив свої висновки про зловживання групою OstChem Дмитра Фірташа монопольним становищем на ринку добрив у 2014-2015 роках шляхом встановлення завищених цін.

Про це йдеться в повідомленні АМКУ, опублікованому на офіційному сайті органу.

«За результатами розслідування дії ПАТ «Рівнеазот», Сєвєродонецьке об’єднання «АЗОТ», ПАТ «Рівнеазот», ТОВ «НФ Трейдинг Україна» були кваліфіковані як порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку основних видів азотних мінеральних добрив шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку», - зазначено в повідомленні.

В АМКУ наголосили, що зараз готується проект рішення у справі, з урахуванням одержаних від учасників справи коментарів та заперечень, який найближчим часом буде винесено на засідання Комітету.

Згідно з повідомленням, за вчинене групою OstChem порушення Комітет може накласти штраф у розмірі до 10% доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф. Ряд ЗМІ, проте, поспішили повідомити, що штраф уже накладений, в той час як на даний момент ще розглядається питання його розміру.

Нагадаємо, 12 липня директор Департаменту досліджень і розслідувань ринків виробничої сфери фармацевтики та рітейлу АМКУ Ігор Кустовський представив перед народними депутатами, аграрними асоціаціями та представниками хімічної галузі звіт за результатами розслідування порушень OstChem на ринку мінеральних добрив. З аудіозаписом засідання, його стенограмою та звітом можна ознайомитися за посиланням http://uacouncil.org/news/729.html