​ВАР відзвітувала про досягнення I півріччя 2017 року

​ВАР відзвітувала про досягнення I півріччя 2017 року

28 липня відбулися збори учасників Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), у ході яких голова ВАР Андрій Дикун та його заступник Михайло Соколов представили результати роботи об’єднання за перше півріччя 2017 року.

Відкриваючи збори, Андрій Дикун наголосив, що ВАР відстоює інтереси середніх та малих сільськогосподарських підприємств, тісно взаємодіючи з Верховною Радою, Урядом, міністерствами та іншими виконавчими органами. Минулі півроку у фокусі роботи ВАР знаходилися питання оподаткування агросектору, державних дотацій, ринку землі, кооперації, аграрної освіти та проблема рейдерства. Об’єднання продовжує працювати за цими напрямками.

Як зазначив голова ВАР, завдяки ефективній роботі стрімко зростає кількість членів об’єднання.

«За перше півріччя цього року нас стало більше на 32 підприємства, що мають сукупний земельний банк 57,2 тис. га. Загалом члени ВАР обробляють 2,2 млн га землі», - сказав Андрій Дикун.

Андрій Дикун підкреслив, що завдяки активній позиції ВАР вдалося уникнути передчасного запуску ринку сільськогосподарської землі в Україні. Уряд прислухався до аграріїв, які висловили свою думку під час єдиного в Україні опитування щодо ринку землі на AgriInvestForum 2017, та відтермінував скасування мораторію, допоки не буде розроблена дієва концепція ринку з урахуванням інтересів агросектору. Наразі ВАР є членом робочої групи з розробки цієї концепції, на основі якої буде підготовлено законопроект про ринок землі.

У свою чергу присутній на зборах заступник голови ВАР Михайло Соколов підкреслив, що ВАР вдалося вперше в історії згуртувати всі аграрні асоціації навколо земельного питання, щоб виробити спільну позицію. Наразі ключові аграрні асоціації виступають за запровадження ринку землі після виконання необхідних умов для його роботи. До них належать, зокрема, створення системи фінансування ринку землі та надання доступу до ринку не лише фізичним особам, а і юридичним, які протягом останніх трьох років займалися сільським господарством та були засновані громадянами України.

Крім того, ключовою умовою нормальної роботи ринку є ліквідація недоліків в системі Державного земельного кадастру та Реєстру речових прав на нерухому майно, які сприяють процвітанню рейдерства в Україні.

«Права власності на землю в Україні не те, що не захищені, вони навіть не забезпечені, тому що система Кадастру та Реєстру прав не працює адекватно. Вона працює на підставі папірців, які прекрасно підробляються. Ніякого обміну інформацією між цими базами немає, через що і став можливий розквіт рейдерства в Україні. Перш ніж говорити про який-небудь ринок землі, потрібно навести порядок в цій сфері, щоб права були реально захищені і їх не можна було просто так взяти і переписати», - сказав Михайло Соколов.

Він повідомив, що ВАР разом з народними депутатами та іншими аграрними асоціаціями уже працює над вирішенням цієї проблеми, щоб уникнути крадіжок прав власності на землю після введення ринку.

Крім того, Михайло Соколов розповів про перебіг роботи з розробки нового порядку виплати державної підтримки для агровиробників, в якій ВАР приймає активну участь. 

Він також повідомив, що Мінфін вже погодився підтримати ряд інших пропозицій ВАР щодо змін в законодавство, зокрема, відносно вдосконалення роботи Державного земельного кадастру та Реєстру речових прав на нерухому майно, а також введення мінімального соціального зобов'язання з гектара.