​ВАР вимагає ясності в питанні державних дотацій для аграріїв

​ВАР вимагає ясності в питанні державних дотацій для аграріїв

Сільськогосподарські підприємства - члени Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) не отримують гарантовану законом державну допомогу в належному обсязі. Більшість господарств, що мають право на дотації, або не отримують їх взагалі, або мають мізерні надходження через неправильну формулу нарахування держдопомоги, яку Державна фіскальна служба застосовує, ігноруючи норми закону.

У зв’язку із цією ситуацією ВАР направила до Мінагрополітики та ДФС запит на інформацію щодо суми бюджетної дотації, перерахованої аграріям з 1 січня по 31 липня 2017 року у розрізі кожного місяця та видів діяльності, що дають право на отримання дотацій.

Закладені в бюджеті 4 млрд грн на систему дотацій в агропромисловому комплексі повинні бути виплачені в повному обсязі для стимулювання розвитку сільського господарства, зокрема, тваринництва.

Нагадаємо, проблема з нарахуванням дотацій виникла у зв’язку з тим, що формула їх розрахунку, яку застосовує ДФС не відповідає нормам Закону «Про державну підтримку сільського господарства України». Формула ДФС передбачає, що база нарахування дотацій визначається множенням сплаченої суми ПДВ на частку дотованих видів діяльності в реалізації підприємства. Але оскільки тваринницькі підприємства вкрай рідко можуть обійтися без власної кормової бази і потребують ведення ще й рослинницької діяльності, база нарахування дотацій зменшується. У той же час, за законом, база нарахування дотацій – це різниця податкових зобов'язань та податкового кредиту, що виникли у зв'язку зі здійсненням пільгових видів діяльності.