IV Національний День Картоплі

IV Національний День Картоплі

Одна електронна бульба, 12 одиниць спеціалізованої техніки, 33 компанії-партнери, понад 300 учасників, море вражень і корисної інформації — таким видався IV Національний День Картоплі. Подія відбулася 22 серпня на базі ТОВ «АФ Брусилів».

Організатори заходу - Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) і Українська асоціація виробників картоплі.

Про ситуацію на ринку, прогнози, основні напрямки розвитку вітчизняного картоплярства, ефективні засоби захисту, методи боротьби зі шкідниками йшлося під час єдиної вузькопрофільної події у галузі картоплярства України.

Як відзначила Каролін Спаанс, радник з питань сільського господарства Посольства Нідерландів в Україні, український сектор картоплярства має значні перспективи.

«Розвиток картоплярства в Україні — стратегічне питання співпраці наших країн. Так, не лише Нідерланди мають що запропонувати українським виробникам, — техніка, насіннєвий матеріал, технології, а й навпаки. Україна може виходити на зовнішні ринки і забезпечувати внутрішній якісною продукцією», — наголосила вона.

IV Національний День Картоплі логічно розділили на дві частини — теоретичну та практичну. Під час першої, вітчизняні експерти ділилися з аграріями аналітичною інформацією, порадами щодо захисту рослин, боротьби зі шкідниками, недопущення хвороб тощо.

«За попередніми даними, в Україні сформувався непоганий урожай картоплі. Звісно, поки рано прогнозувати — виробники ще не приступили до нормального збору бульби. «Сюрпризом можуть стати перепади температур», — зазначив Юрій Антропов, голова Української Асоціації виробників картоплі.

За словами Миколи Гордійчука, віце-президента УАВК, у зв’язку з погодними умовами, на ринку картоплі відчувається дефіцит.

«Гуртова ціна нині коливається у межах 3,50-4,40 грн/кг, а в магазинах — 5,00-5,50 грн/кг», — розповів експерт.

Про експертизу сортів української та іноземної селекції розповів Сергій Мельник, експерт Інституту експертизи сортів рослин.

«Сьогодні картопля перейшла в розряд екзотичних рослин. Популярність на полях завойовують переважно зернові», — зазначив у своєму виступі Сергій Самоненко, представник компанії «Вимал». Він презентував проект вирощування картоплі на крохмаль.

Як боротися із хворобами картоплі та шкідниками розповіли Ігор Тарушкін, керівник відділу регіонального маркетингу компанії «Байєр» в Україні — генерального партнера події та Віктор Положенець, фахівець Житомирського НАЕУ.

«Навіть у супермаркетах сьогодні можна побачити картоплю, уражену різоктонією», — зазначив Ігор Тарушкін.

Завершилася подія практикою — польовими оглядинами 70 сортів картоплі від насіннєвих партнерів події, спеціалізованої техніки у статиці та динаміці.

Не зважаючи на дощову погоду, що стала випробуванням і для учасників, і для організаторів, враження від IV Національного Дня Картоплі залишилися сонячними.

«Сьогодні зібралося багато професіоналів з усіх куточків України. А це підтверджує важливість заходів такого формату. Тому, особисто я переконаний — події на кшталт Національного Дня Картоплі дуже потрібні, під час них дізнаєшся багато нового і цікавого. Нам дуже сподобалося, а тому навіть думаємо наступного року запросити організаторів і День Картоплі до себе на Херсонщину», — прокоментував Сергій Рибалка, ФГ «Аделаїда».