ВАР вітає близький розгляд законопроекту про ринок землі

ВАР вітає близький розгляд законопроекту про ринок землі

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) вітає запланований на жовтень розгляд законопроекту про обіг сільськогосподарських земель у Верховній Раді та сподівається, що редакція документу врахує інтереси українських аграріїв – тих, хто безпосередньо працює на даній землі, створюючи 12% ВВП країни. Про це повідомив голова ВАР Андрій Дикун.

«ВАР працює в робочих групах по ринку землі з часу їх утворення. Наші вимоги, наше бачення, що було сформоване на основі опитування аграріїв, були почуті Кабінетом міністрів, прем’єром та очільниками відповідальних міністерств. Ми розраховуємо, що урядовці доведуть: для них важлива думка аграріїв України та розвиток агросектору й усієї економіки. Повторю, що наші основні прохання – це дозвіл купувати землю для юридичних осіб, впорядкування системи Земельного кадастру та Реєстру прав на нерухоме майно і напрацювання інструментів фінансування ринку землі», - сказав Андрій Дикун.

Раніше повідомлялося, що ВАР пропонує впровадження ринку землі в декілька етапів, першим з яких може стати продаж державних та комунальних земель протягом трьох років. Такий крок дозволить підготувати «плацдарм» для роботи ринку: допрацювати Державний кадастр, Реєстр прав на нерухоме майно, сформувати ринкову ціну на землю, створити фінансові інструменти.

Крім того, ВАР вимагатиме, щоб наступний етап роботи ринку землі включав можливість її придбання для юридичних осіб – сільськогосподарських товаровиробників, власниками яких є виключно громадяни України.