Форум ВАР 6 вересня запропонує виходи з кризи блокування податкових накладних

Форум ВАР 6 вересня запропонує виходи з кризи блокування податкових накладних

6 вересня аграрії України зберуться на форум Всеукраїнської Аграрної Ради «Виклики осені: рейдерство, дотації та блокування податкових накладних», щоб обговорити кричущі проблеми, які постали перед сільським господарством, зокрема, зупинку реєстрації податкових накладних.


Автоматична система зупинки реєстрації ризикових податкових накладних має на меті викривати діяльність компаній, що здійснюють шахрайські операції з ПДВ. Вона блокує накладні за рядом ознак, зокрема, за належністю товару до групи ризикових, серед яких і широкий перелік сільськогосподарської продукції (див. наказ ДФС від 30 червня 2017 р. № 461). Однак, після запуску цієї системи в липні велика кількість законослухняних платників податків опинилася під загрозою зупинки діяльності. Сьогодні відбувається новий сплеск кризи, адже сільськогосподарські підприємства почали масово продавати зібраний урожай.

Аграрії стурбовані тим, що вимушені припиняти діяльність через недоліки в роботі системи та вимагають вирішення проблем, адже ризикують своєю діловою репутацією.

«Як на мене, призупинення реєстрації податкових накладних – абсолютна нісенітниця. Знаючи українську систему, розблокування може тривати місяцям, а то і роками. За цей час підприємство втратить довіру клієнтів — ніхто не захоче працювати з проблемним партнером. Так хороше рентабельне підприємство, яке забезпечує людей роботою, можна звести нанівець за 2-3 місяці!», - обурився бухгалтер фермерського господарства «Грицюк К.В.» (Чернівецька обл.) Анатолій Леванін.

На його думку, жодна автоматична система не здатна прорахувати, наскільки ризиковою є діяльність підприємства насправді. Детальну інформацію про того чи іншого виробника можуть знати лише місцеві органи, регіональні відомства податкової.

«А так, виходить, програма без розбору блокує нормальних платників, хорошу продукцію, правильні накладні. Відчуття, що такі правила ухвалюють люди, які не мають нічого спільного з виробництвом, діяльністю підприємств, сплатою податків і роботою, як такою. Звісно, існують недобросовісні фірми, які списують накладні. Але це мають бути конкретні претензії до визначених осіб, а не загальна практика для всіх! Тому такий алгоритм — нісенітниця, дурниця!», - сказав Анатолій Леванін.

Крім зупинки реєстрації податкових накладних, форум «Виклики осені: рейдерство, дотації та блокування податкових накладних» зосередить увагу учасників на проблемі аграрного рейдерства та розподілу державних дотацій. Спікерами форуму стануть провідні експерти галузі, практикуючі аудитори, юристи, народні депутати та представники влади.

Місце проведення події - ТРЦ «Термінал» (м. Бровари).

Щоб взяти участь у форумі, зв'яжіться з нами по телефону: +38 067 472 12 44.

Акредитація представників преси здійснюється за електронною поштою: press@uacouncil.org.