Половина аграріїв зіткнулася з блокуванням податкових накладних, у 73% проблема не вирішена – опитування ВАР

Половина аграріїв зіткнулася з блокуванням податкових накладних, у 73% проблема не вирішена – опитування ВАР

Дані опитування учасників форуму ВАР «Виклики осені: рейдерство, дотації та блокування податкових накладних» щодо зупинки реєстрації податкових накладних свідчать, що половина сільгоспвиробників вже зіткнулися з проблемою, у 73% з них вона досі не вирішена.

Проблема блокування реєстрації податкових накладних найгостріше постала для агросектору в останній декаді серпня, коли сільгоспвиробники почали масово збувати зібраний врожай. Мета автоматичної системи блокування полягає у виявлення фіктивних операцій купівлі-продажу, зокрема, за допомогою звірки товарів, які закуповує підприємство та які воно продає. Сільгоспвиробники опинилися в «зоні ризику» через невідповідність матеріалів на «вході» (насіння, ЗЗР, добрива) та на «виході» - рослинницька продукція.

Масове блокування податкових накладних загрожує зупинкою роботи агропідприємств, адже вони не можуть функціонувати в нормальному режимі. Виконавча влада передбачила можливості розблокування податкової накладної за умови подачі до ДФС так званих технологічних карт (таблиці кодів УКТЗЕД придбаних матеріальних ресурсів і реалізованої продукції), які реєструються вручну.

Згідно з опитуванням, технологічні карти подавали на реєстрацію до органів ДФС 55% респондентів. Тим не менше, у 73% з тих, хто стикався з блокуванням накладних, проблема досі не вирішена.

Крім того, 44% опитаних отримували відмову в реєстрації податкових накладних та/або технологічних карт через подачу неповного пакету документів без уточнення того, яких саме документів не вистачає.

Форум ВАР «Виклики осені: рейдерство, дотації та блокування податкових накладних» 6 вересня зібрав близько 300 сільгоспвиробників з усіх областей України. Питання блокування податкових накладних з учасниками події обговорили заступник голови ВАР Михайло Соколов, заступник начальника Департаменту моніторингу баз даних та верифікації виплат Міністерства фінансів України Ірина Луценко, президент Асоціації податкових консультантів, партнер, керівник податкової практики OMPTax & Legal, CroweHorwathACUkraineДмитро Михайленко.