Збільшити суму дотацій у 2018 році можна без втрат за іншими програмами – ВАР

Збільшити суму дотацій у 2018 році можна без втрат за іншими програмами – ВАР

Запропонована урядом загальна сума державної допомоги сільськогосподарським виробникам у 2018 році дозволяє залишити витрати на дотації на рівні 4 млрд грн за рахунок перерозподілу коштів з інших програм, фінансування яких перевищить потребу.

Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Михайло Соколов на круглому столі, у ході якого найбільші сільськогосподарські асоціації України представили спільне бачення держпідтримки АПК у 2018 році та відповідні пропозиції до проекту держбюджету.

За словами Михайла Соколова, аграрні об’єднання пропонують залишити фінансування квазіаккумуляціі ПДВ на рівні 2017 року - 4 млрд грн. На сьогодні проект бюджету передбачає скорочення витрат за цією програмою до 2 млрд грн. Громадські організації наголошують, що це єдиний вид держпідтримки, що не залежить від дискреції чиновників, а отже не є корупційним, тому його потрібно забезпечити на достатньому рівні.

Щоб фінансувати дотації на рівні цього року, ВАР та інші асоціації пропонують скоротити на 2 млрд грн інші програми держпідтримки. Зокрема, компенсацію вартості сільськогосподарської техніки – до 500 млн грн з 945 млн грн, запропонованих Кабміном, а держпідтримку тваринництва – до 700 млн грн із запропонованих 2,3 млрд грн.

Михайло Соколов зазначив, що таке скорочення не матиме негативного впливу на галузь, адже закладені в проект державного бюджету суми перевищують потребу. Так, щоб освоїти 945 млн грн на компенсацію вартості сільськогосподарської техніки, вітчизняне виробництво цієї продукції повинне зрости у 2,5 рази у 2018 році, що не видається можливим.

Держпідтримку тваринництва пропонується обмежити 300 млн грн на компенсацію вартості племінних порід тварин, як і закладено в проект бюджету, та 400 млн грн на часткову компенсацію будівництва тваринницьких комплексів і здешевлення кредитів. За підрахунками Асоціації виробників молока та Асоціації «Свинарі України», у 2018 році галузь не зможе освоїти більше, ніж зазначені суми, тоді як уряд пропонує передбачити на ці ціли 2,3 млрд грн.

«Таким чином, не виходячи за межі виділених коштів в бюджеті, ми збережемо розміри фінансування квазіакумуляції, тобто виплати дотацій на рівні цього року», - підкреслив заступник голови ВАР.

Він наголосив, що аграрії очікують від Міністерства аграрної політики та Державної фіскальної служби прийняття розроблених аграрними асоціаціями змін до порядку нарахування дотацій, які дозволять розподіляти їх відповідно до потреб ринку без «перекосів» у бік окремих галузей та компаній.

ВАР та інші аграрні асоціації підтримали ініціативу Кабміну виділити 1 млрд грн на фінансову підтримку фермерським господарствам, і закликали спрямувати ці кошти на допомогу сільськогосподарським кооперативам і страхування урожаю сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень фермерських господарств, оскільки майбутнє фермерства – в об’єднанні в кооперативи, які забезпечать вищу додану вартість для їхніх членів.

Аграрні об’єднання вже направили свої пропозиції до прем’єр-міністра та голів Аграрного і Бюджетного комітетів Верховної Ради і очікують від них залучення до всіх обговорень держпідримки АПК на майбутній рік.

Тексти звернень можна переглянути за посиланнями

https://app.box.com/s/sa563iuygq64fhhyolz9e1rrtltiy2po https://app.box.com/s/j870lxlqaa0bqkisu4mv8lxclksyxutc https://app.box.com/s/ohla5mfrr0zlaym8nsgamgxlwlvqdgy8