Спеціальні умови реєстрації накладних для аграріїв: кроки по відновленню нормальної торгівлі

Спеціальні умови реєстрації накладних для аграріїв: кроки по відновленню нормальної торгівлі

Сьогодні, 12 жовтня був опублікований наказ Міністерства фінансів, що дозволить агровиробникам автоматично зареєструвати «технологічні карти», після чого їхні накладні не будуть блокуватися системою ДФС, і нормальна торгівля сільськогосподарською продукцією зможе відновитися.

Як повідомив заступник голови ВАР Михайло Соколов, у наказі йдеться про те, що ДФС має автоматично реєструвати «техкарти» підприємствам, які мають від 200 га землі в обробітку і або є учасниками програми державної підтримки зараз, або у 2016 році були на спецрежимі ПДВ.

«Ми добилися прориву, тому що жодна галузь не отримала такої можливості. В даному випадку нам, аграріям, відверто дали пільгу. Так, існує обмеження, що техкарти не реєструватимуться, якщо за період з 1 січня 2017 роки у підприємства змінювався засновник або директор, але це цілком зрозуміло, інакше одразу б з’явилися шахраї, які просто купували б аграрні підприємства, реєстрували б відповідні карти і починали б реалізувати схеми з ПДВ», - сказав Михайло Соколов.

За його словами, оскільки наказ уже вступив у силу, бухгалтерам аграрних підприємств потрібно якнайшвидше заповнювати згадані таблиці та подавати їх до ДФС.

«Зараз потрібно, щоб бухгалтери підприємств заповнювали відповідні таблиці, терміново подавали їх до ДФС і вимагали автоматичної реєстрації. Найголовніше в цій таблиці не включати коди продукції, які в наказі не зазначено. Якщо така продукція є, для неї можна буде потім окремо подати відповідні таблиці», - наголосив заступник голови ВАР.

З повним текстом наказу, формою таблиці та кодами УКТЗЕД, для виробників яких діятимуть спеціальні умови реєстрації «техкарт», можна ознайомитися за посиланням http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE31072.html