ВАР відстоюватиме позицію аграріїв щодо бюджету-2018 на засіданні Фінкомітету Верховної Ради

ВАР відстоюватиме позицію аграріїв щодо бюджету-2018 на засіданні Фінкомітету Верховної Ради

Голова ВАР Андрій Дикун на запрошення голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалки виступить на виїзному засіданні комітету в м. Умань 20 жовтня.

Ключовим питанням порядку денного стане фінансування сільського господарства в Україні. Андрій Дикун розповість про пропозиції ВАР та ключових аграрних асоціацій до проекту бюджету, які були надіслані до прем’єр-міністра та голів Аграрного і Бюджетного комітетів Верховної Ради.

У зверненнях до влади аграрії навели об’єктивні аргументи проти скорочення суми бюджетних дотацій на 2018 рік у два рази – до 2 млрд грн, а також проти необґрунтованого підвищення плану на видатки за програмами компенсації купівлі сільськогосподарської техніки та будівництва ферм, які не зможуть бути освоєні. Відповідно, аграрії просять перерозподілити кошти за цими програмами, залишивши суму дотацій на рівні цього року – 4 млрд грн.

Крім того, голова ВАР підніме питання приведення формули нарахування дотацій у відповідність із Законом «Про державну підтримку сільського господарства». Державна фіскальна служба наразі користується формулою, яка спричиняє «перекіс» в розподілі сум дотацій, унаслідок чого в першому півріччі тваринники майже не отримували дотацій. ВАР та інші аграрні асоціації вже підготували проект змін, який був схвалений Міністерством аграрної політики та продовольства і Міністерством фінансів, і очікує на затвердження з боку ДФС. За умови затвердження пропозиції аграріїв, розподіл дотацій зможе стати рівномірним протягом року та відповідним до обсягів реалізації дотаційних видів продукції для кожного підприємства.