Держава готова підтримати свинарів у 2018-му — Мартинюк

Держава готова підтримати свинарів у 2018-му — Мартинюк

Підтримку галузі свинарства у 2018-му сьогодні обговорювали представники господарств Асоціації «Свинарі України» та ВАР з Максимом Мартинюком, першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України. Він зазначив, що основне завдання на наступний рік – нарощення поголів’я ВРХ і свиней. Відповідно, підтримка буде спрямована на програми, які дозволять реалізувати цю мету.

Насамперед свинарство залишиться дотаційною галуззю. На зауваження свинарів щодо зменшення дотації у двічі, пан Мартинюк зазначив, що результати цього року демонструють, що свої 2 млрд грн «вибрали» лише птахівники. Решта галузей, включно зі свинарством — лише 1 млрд грн. Відповідно у наступному році, коли розмір дотації на підприємство буде обмеж до 150 млн грн, підтримки має вистачити на всіх.

На думку першого заступника Міністра, ще одна важлива для розвитку галузі програма – часткове відшкодування відсотків за кредитними ставками. На неї передбачені 2 млрд грн. У результаті обговорень вирішили, що ці кошти не ділитимуть (на компенсацію вартості будівництва тваринницьких комплексів і відшкодування за кредитами), а направлять всю суму на відшкодування відсотків за кредитними ставками. При цьому Міністерство має рішення на зауваження виробників: є ризик, що програма працюватиме лише рік, а кредити залучають на тривалий період. Пропозиція відомства – одразу перераховувати на спецрахунок господарства стільки коштів, скільки господарству необхідно для відшкодування відсотків упродовж дво- або навіть трирічного періоду. У такому випадку, сума, закладена на програму — 2 млрд є виправданою.

На розвиток племінного свинарства у бюджет закладено 300 млн грн. Міністерство знає про проблему, озвучену виробниками свинини, — племінними вважаються тільки чистопорідні свині, а гібридні не підпадають під це визначення. Відомство береться включитися до вирішення питання у наступному році.

Ще один важливий аспект для виробництва свинини – програми, спрямовані на зменшення ризиків пов’язаних з АЧС в Україні. Насамперед для Держпродспоживслужби мають виділити 680 млн грн. Цільове признач цих коштів — не лише планові протиепізоотичні заходи, а й компенсація вартості поголів’я у зонах ризику навколо спалахів АЧС. Це дасть змогу значно пришвидшити і гарантувати компенсацію для населення.

Мінагрополітики також планує частково компенсувати виробникам свинини інвестиції у покращення біобезпеки свинокомплексів. Ще одна програма, спрямована на боротьбу з «африканкою» в Україні, - державне співфінансування програм страхування поголів’я свиноферми.

Наостанок зустрічі виробники зазначили значну проблему для розвитку галузі – складнощі з отриманням дозволу на реконструкцію і будівництво комплексів. Міністерство взяло на себе зобов’язання провести низку зустрічей з відповідними службами та налагодити їх співпрацю з бізнесом.

Пан Мартинюк подякував представникам бізнесу, що вони включилися в діалог: «Думка виробників є дуже важливою для Міністерства, оскільки наше завдання — зробити так, щоб заплановані програми приносили максимальну користь бізнесу».