Двадцять агропідприємств звернулися в Мін’юст і Генпрокуратуру щодо розгляду Антирейдерською комісією скарг «під копірку»

Двадцять агропідприємств звернулися в Мін’юст і Генпрокуратуру щодо розгляду Антирейдерською комісією скарг «під копірку»

Двадцять одне сільськогосподарське підприємство Кагарлицького району Київської області звернулися до Міністерства юстиції та Генеральної прокуратури у зв’язку зі спробами незаконного заволодіння земельним банком цих господарств, які вчиняються через подання до так званої «Антирейдерської» комісії при Мін’юсті скарг з недостовірною інформацією та очевидними фактичними помилками.

«Із даних скарг вбачається що вони не відповідають вимогам до їхнього оформлення, містять значну кількість помилок та надуманої, недостовірної інформації, а головне – подані із значним порушенням строків (більше ніж на два-три роки), що, відповідно до норм чинного законодавства, зобов'язує Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації прийняти мотивоване рішення про відмову у розгляді скарги. Проте Комісія приймає такі скарги та розглядає їх по суті, що в свою чергу викликає підозри в заангажованості даної Комісії», - йдеться у зверненні.

Аграрії також повідомили Мін’юст та Генпрокуратуру про агітаційну роботу, яка ведеться визначеними особами серед власників землі Кагарлицького району, щоб ті передали свої ділянки до обробітку підприємства-замовника цієї агітації. Занепокоєння аграріїв викликає той факт, що за згоду передати землю до іншого підприємства агітатори надають власникам паїв гроші та продукти харчування.

Крім того, автори звернення повідомляють, що зловмисники переконують орендодавців, що можуть скасувати оренду через суд та/або «Антирейдерську» комісію без особистої участі власників землі та без будь-яких для них наслідків.

У зв’язку з цим аграрії попросили держоргани вжити заходів, щоб запобігти прийняттю можливих незаконних рішень Комісією, можливому незаконному заволодінню правом сільськогосподарських підприємств Кагарлицького району оренди земельних ділянок  та вчиненню шахрайських дій і введенню в оману власників землі.

Нагадаємо, Всеукраїнська Аграрна Рада впродовж кількох тижнів отримала два звернення від своїх учасників з Кагарлицького району (господарства «Віскар Агро» та «Агробізнес»), які повідомили про абсолютно однакові скарги, подані на них до «Антирейдерської» комісії. В обох випадках скарги складені начебто від імені пайовиків підприємств з великою кількістю фактичних помилок, які повторюються слово у слово і не можуть бути не поміченими співробітниками Мін’юсту, однак, тим не менше, документи приймаються до розгляду. Служба корпоративної безпеки ВАР надає господарствам відповідну юридичну підтримку та супроводжує представників підприємств на засідання Комісії.

Скан-копію скарги на «Агробізнес» можна переглянути за посиланням http://uacouncil.org/news/816.html
та порівняти зі скаргою на «Віскар Агро» http://uacouncil.org/news/808.html