ГС "Всеукраїнський аграрний форум" продовжує підтримувати законопроект № 7403

ГС

ГС "Всеукраїнський аграрний форум", до якої входить Всеукраїнська аграрна рада та провідні аграрні асоціації продовжують підтримку прийняття Верховною Радою законопроекту № 7403 «Про внесення змін до Податкового кодексу зі збереження відшкодування ПДВ при еспорті олійних культур (соняшник, соя, ріпак)».

Представники аграрних асоціацій не підтримують запропоновані правки податкового комітету до законопроекту № 6776-д про зміни в Податковий кодекс і виступають за прийняття Верховною Радою законопроекту № 7403 від 14.12.2017 р.

Пропозиції вищезгаданого комітету полягають у збереженні дискримінаційної норми, яка скасовує відшкодування ПДВ при ексопрті сої та ріпаку. Запропоноване відтермінування вступу даних норм в силу - не змінює їх основного змісту: забрати кошти в українських фермерів та передати їх найбільшим аграрним компаніям, які володіють виробничими потужностями по переробці олійних культур.

Зважаючи на це, аграрні асоціації не згодні із пропозиціями податкового комітету та виступають за прийняття законопроекту № 7403, яким пропонується зберегти для аграріїв загальну систему повернення ПДВ при експорті олійних культур: соняшник, соя, ріпак.

Метою законопроекту № 7403, який підтримує переважна більшість аграрних асоціації, і який підтримали сільгоспвиробники зі всіх регіонів України на Загальнонаціональному Аграрному Віче, що відбулося 19 грудня в Українському Домі в Києві, є захист прав та законних інтересів сільськогосподарських виробників, які експортують олійні культури. А також недопущення порушення Україною своїх міжнародних зобов'язань взятих при підписання Угоди про Асоціацію між Європейським Союзом та Україною та при вступі до Світовоїорганізації торгівлі.

Прес-служба ВАР