Депутати Черкаської обласної ради сприяють поширенню земельної корупції

Депутати Черкаської обласної ради сприяють поширенню земельної корупції

Сьогодні, 26 січня, депутати Черкаської обласної ради у ході позачергової сесії висловились на підтримку корумпованих чиновників Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, які неодноразово порушували права чесних орендарів земельних ділянок.

Всупереч своїм обіцянкам, депутати не змогли зібрати достатню кількість голосів, щоб висловити недовіру начальнику Головного управління Держгеокадастру Черкаської області Ользі Залозі та голові Держгеокадастру в Маньківському районі Черкаської області – Віктору Гончару. Внаслідок незаконних дій цих посадовців почастішали випадки незаконної передачі земель в оренду, а чесні фермери виявились позбавлені підтримки з боку держави.

Так, більшість черкаських обласних депутатів своєю пасивністю продемонстрували повну байдужість до проблем села.

Від голосування за очищення обласного Держгеокадастру від корумпованих очільників утримались наступні депутати.

  • Від Українського об’єднання патріотів «УКРОП»: Давиденко О.Г., Середа А.В., Рябошлик О.В., Сілко Л.А., Далібожак І.С., Костюченко В.О., Далібожак В.М.
  • Від ВО «Свобода»: Волкович В.М., Ботнар Ю.А., Ковбоша О.Р., Воронов С.П., Чміль В.О.
  • Від БПП «Солідарність»: Судакевич В.Г.,Коверський А.М.

У той же час, депутати від партії «Відродження» взагалі проігнорували позачергову сесію обласної ради і не з’явились на засідання. Зокрема, мова йде про депутатів: Кокодзей В.М., Маргарян А.Д., Похольчук Р.В., Кашко О.М., Легойда С.М., Боднарук В.В., Онищак Л.В., Клімов Є.П. Тим самим вони фактично закрили очі на свавілля державної установи, заохочуючи чиновників до хабарництва. Загалом, сесію пропустили 33 депутати.

Скликання даної сесії було однією з вимог вітчизняних аграріїв, які за підтримки Всеукраїнської Аграрної Ради 17 січня провели масштабну акцію протесту під стінами аграрного управління Черкаської ОДА.

Основною причиною для проведення даного заходу стало свавілля керівництва державної установи, яке сфабрикувало результати проведених напередодні торгів щодо передачі в оренду земельної ділянки. Раніше цю землю орендував і оброблював фермер Григорій Білецький, керівник господарства «Білецького». Однак на цей раз він не зміг взяти участь в аукціоні, оскільки кілька документів з поданого ним пакету були вилучені. На законну вимогу обурених аграріїв провести повторні торги керівництво районного Держгеокадастру відмовило та не надало вичерпних пояснень.

При цьому варто зазначити, що даний випадок не поодинокий.

Не дамо владі ігнорувати такі очевидні випадки порушення прав фермерів, які своєю чесною працею стимулюють розвиток українського села та справно платять податки до державного бюджету!

Прес-служба ВАР