Звернення до Верховної Ради з вимогою скасувати норму про невідшкодування олійного ПДВ підтримали 13 обласних рад

Звернення до Верховної Ради з вимогою скасувати норму про невідшкодування олійного ПДВ підтримали 13 обласних рад

Сьогодні Полтавська обласна рада підтримала звернення до українського парламенту з вимогою прийняти законопроект №7403-2, що відміняє норму про невідшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Висловлюємо щиру подяку обласним депутатам!

Загалом, звернення до парламенту щодо ухвалення законопроекту №7403-2 підтримали тринадцять обласних рад.

Крім того, за прийняття законопроекту № 7403-2 виступили найбільші аграрні асоціації та ряд депутатів Верховної Ради.

Довідка.  Згідно зі змінами до Податкового кодексу, що вступили в силу з 1 січня 2018 року, відшкодування експортного ПДВ для сої буде скасоване з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року, а ріпаку – з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року.

Результатом скасування відшкодування ПДВ стане зниження закупівельних цін на олійні культури. Це, в свою чергу, призведе до збитків українських сільгоспвиробників і збільшить прибутки переробних підприємств, що належать великим вітчизняним олігархічним, а також міжнародним транснаціональним корпораціям. 

За даними Всеукраїнської Агарарної Ради, відмова від компенсації експортного ПДВ на сою призведе до зниження рентабельності вирощування цієї культури на 9%. Зрештою, аграрії будуть вимушені скорочувати посіви даної культури, в результаті чого у 2018 році виробництво сої в Україні зменшиться вдвічі.

Скорочення посівів сої автоматично призведе до скорочення виробництва соєвого шроту в Україні, одного з видів кормів для великої рогатої худоби. Тому молочні господарства будуть імпортувати його з Бразилії. В результаті, виробники молока будуть змушені збільшити ціни на свою продукцію. Таким чином, прийняття норми щодо невідшкодування експортного ПДВ завдасть шкоди усьому аграрному сектору та вітчизняній економіці в цілому.

Прес-служба ВАР