Держгеокадастр Черкаської області розпочав боротьбу проти аграріїв

Держгеокадастр Черкаської області розпочав боротьбу проти аграріїв

Чиновники Держгеокадастру Черкаської області розпочали боротьбу проти сільгоспвиробників, які ініціювали висловлення недовіри голові обласного Держгеокадстру Ользі Залозі у зв’язку з частими випадками незаконної передачі земель в оренду завчасно визначеним особам. Так, відомство поручило держінспекторам у сфері державного контролю за використанням та охороною земель перевірити на предмет дотримання земельного законодавства тих керівників господарств, які найбільш активно виступали за подолання земельної корупції.

«Держгеокадастр видав наказ, згідно з яким державні інспектори мали перевірити саме тих аграріїв, які не готові миритись з незаконними діями чиновників та готові сказати про це публічно. За результатами перевірки інспектори могли видати акти, на основі яких виробники були б вимушені сплачувати значні штрафи за розорювання земель, або, більше того, їх самовільне захоплення. Хоча насправді усі ці господарства діяли виключно в рамках закону та можуть це довести», - зазначив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Олександр Сліпченко.

У відповідь на це сьогодні, 21 лютого, у Маньківському районі була проведена зустріч сільгоспвиробників, до якої долучились аграрії з усієї Черкаської області.

За результатами зборів сільгоспвиробники в черговий раз виразили своє незадоволення злочинними діями чиновників Держгеокадастру та висловили недовіру керівнику Головного управління Держгекадастру Черкаської області Ользі Залозі. Крім того, аграрії закликали державних інспекторів у сфері держконтролю за використанням та охороною земель відмовитись від виконання злочинних наказів відомства та стати на захист чесних фермерів. Зрештою, сторони досягли порозуміння.

Тепер аграрії очікують на проведення позачергової сесії Черкаської обласної ради, яке заплановане на 2 березня, та сподіваються, що на цей раз обласні депутати відвідають засідання й підтримають рішення за висловлення недовіри керівництву обласного Держгеокадастру.

Попередні спроби провести позачергову сесію відбулись 13 лютого та 26 січня. Однак народні обранці від фракцій «Блок Петра Порошенко», «Відродження», а ще раніше - Українського об’єднання патріотів «УКРОП» та ВО «Свобода» утримались від голосування за очищення відомства від корумпованих очільників.

Довідка. Скликання позачергового засідання Черкаської обласної ради було основною вимогою аграріїв під час масштабного страйку 17 січня в Черкасах, в якому взяли участь більше 1000 фермерів та керівників сільськогосподарських підприємств.

Причинами для проведення акції протесту стали свавілля і корупційні дії відомства, в результаті яких почастішали випадки порушення інтересів орендарів земельних ділянок.

Найбільшого резонансу отримали події в Маньківському та Лисенкському районах Черкаської області.

Так, у Маньківському районі відомство сфабрикувало результати торгів щодо передачі в оренду земельної ділянки, яку раніше орендував і оброблював фермер Григорій Білецький, керівник господарства «Білецького». Він не зміг взяти участь в аукціоні, оскільки кілька документів з поданого ним пакету були вилучені.

У Лисенському ж районі Держгеокадастр задовольнив заявки тридцяти громадян на заволодіння близько 59 га землі без урахування незадоволених заявок учасників АТО, які мали пріоритетне право на отримання цих земель.

У зв’язку з цим черкащани та ряд народних депутатів обласної Черкаської ради, які стали на захист чесних громадян, закликають президента України Петра Порошенко та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана сприяти усуненню корумпованого керівництва місцевого Держгеокадастру.

Прес-служба ВАР