Аграрії спростовують інформацію Держгеокадастру про напад на інспекторів

Аграрії спростовують інформацію Держгеокадастру про напад на інспекторів

Вчора у ЗМІ з’явилась інформація про напад на державних інспекторів Держгеокадастру в Черкаській області, що виконували свої посадові обов’язки в Маньківському районі. За даними обласного Держгеокадастру, держінспектори Чорний Руслан і Громов Сергій подали відповідні заяви про перешкоджання діяльності та погрози фізичної розправи до Маньківського ВП ГУНП. Однак аграрії, які стали свідками та учасниками подій того дня, спростовують наведену інформацію.

«Керівництво Держгеокадастру Черкаської області усіляко намагається змусити мовчати аграріїв, які не бояться відкрито висловлювати своє невдоволення роботою чиновників. Відомство поширює завідомо неправдиву інформацію маніпулятивного характеру», - зазначив керівник ТОВ «Дзензелівське» Микола Северин.

За його словами, аграрії дійсно мали розмову із державними інспекторами, які отримали наказ перевірити ряд сільгоспвиробників на предмет дотримання земельного законодавства, але вона була мирною та конструктивною.

Аграрії спокійно донесли свою позицію до державних інспекторів та повторно передали їм пакет документів, що підтверджують незаконність дій Держгеокадастру. У відповідь на це інспектори пообіцяли бути максимально чесними та об’єктивними при розслідуванні даної ситуації.

Доказ того, що зрештою аграрії та державні інспектори дійшли до взаємного порозуміння, а також суть та загальний перебіг зібрання сільгоспвиробників, що відбулось у середу, 21 лютого, можна переглянути у даному сюжеті.

«Відтак, постає питання, як довго ще аграріям доведеться терпіти свавілля та беззаконня чиновників? Та до якого моменту керівництво Держгеокадастру планує прикриватись брехнею, аби змусити сільгоспвиробників змиритись із земельною корупцією та систематичними порушеннями їх прав?», - додав Микола Северин.

Тепер аграрії очікують на проведення позачергової сесії Черкаської обласної ради, яка запланована на 2 березня. Це буде вже третя спроба зібрати обласних депутатів, аби ті підтримали рішення за висловлення недовіри керівництву обласного Держгеокадастру.

13 лютого та 26 січня вже були спроби провести позачергову сесію. Однак народні обранці від фракцій «Блок Петра Порошенко», «Відродження», а ще раніше - Українського об’єднання патріотів та «Свободи» утримались від голосування за очищення відомства від корумпованих очільників.

Довідка. Чиновники Держгеокадастру поручили держінспекторам у сфері державного контролю за використанням та охороною земель перевірити на предмет дотримання земельного законодавства тих керівників господарств, які найбільш активно виступали за подолання земельної корупції. У відповідь на це 21 лютого, у Маньківському районі була проведена зустріч сільгоспвиробників, до якої долучились аграрії з усієї Черкаської області.

За результатами зборів сільгоспвиробники в черговий раз виразили своє незадоволення злочинними діями чиновників Держгеокадастру та висловили недовіру керівнику Головного управління Держгекадастру Черкаської області Ользі Залозі. Крім того, аграрії закликали державних інспекторів у сфері держконтролю за використанням та охороною земель відмовитись від виконання злочинних наказів відомства та стати на захист чесних фермерів.