Аграрії домоглись включення законопроекту №7403-2 до порядку денного Ради та чекають на його прийняття протягом поточного тижня

Аграрії домоглись включення законопроекту №7403-2 до порядку денного Ради та чекають на його прийняття протягом поточного тижня

ОНОВЛЕНА ІНФОРМАЦІЯ


Аграрії зняли дорожню блокаду, щойно депутати внесли до порядку денного сесії законопроект №7403-2, яким повертається відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку, та очікують на його остаточне прийняття парламентом протягом поточного тижня.

Як повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), за включення даного законопроекту до порядку денного проголосували 239 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Тоді ж голова парламенту Андрій Парубій дав доручення податковому комітету невідкладно розглянути дану законодавчу ініціативу на своєму засіданні.

Одразу після включення документу до порядку денного аграрний комітет Верховної Ради оперативно розглянув законопроект та рекоментував народним депутатам прийняти його за основу і в цілому. 

За підрахунками ВАР, у випадку, якщо експортне відшкодування ПДВ для олійних буде відмінено, збитки малих та середніх аграріїв сягнуть 6,2 млрд грн. В результаті рентабельність вирощування сої та ріпаку скоротиться щонайменше на 17%, що призведе до значного скорочення посівних площ під олійними культурами. Зрештою від цієї норми постраждає уся аграрна галузь.

На підтримку законопроекту №7403-2 виступили 14 обласних рад – більша частина держави, однак Верховна Рада затягувала розгляд цього документу, не включаючи його до порядку денного.

Аби привернути увагу влади до даної проблеми аграрії розпочали безстрокові акції з перекриття основних українських автомагістралей. Сьогодні до 10 тис. аграріїв з усіх куточків України вийшли на мітинги, вивели на дороги важку техніку та заблокували рух у тринадцяти областях. Зокрема, рух транспорту був обмежений у Черкаській, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській, Харківській, Чернігівській, Рівненській, Одеській, Київській, Хмельницькій, Одеській, Івано-Франківській та Сумській областях.

Якщо народні депутати знов затягуватимуть розгляд законопроекту №7403-2 та не виноситимуть його у сесійну залу парламенту, акції продовжуватимуться та набуватимуть більших масштабів.

Завтра сільгоспвиробники зберуться під стінами податкового комітету, а у четвер влаштують акцію протесту під будівлею Верховної Ради.

Довідка. 15 березня аграрії провели попереджувальні акції протесту і перекрили головні автомагістралі у Кіровоградській, Черкаській, Херсонській, Чернігівській, Вінницькій, Одеській, Рівненській, Хмельницькій та Полтавській областях. Загалом, на протест вийшло близько 2000 аграріїв, які вивели на дороги важку техніку та заблокували рух на годину: з 10:30 до 11:30.

Скасування відшкодування ПДВ означає, що при експорті сої та ріпаку експортер буде зобов’язаний відносити податковий кредит з ПДВ, що виникає при закупівлі відповідних культур у виробників, на витрати, що призводить до падіння закупівельних цін на ці культури на 16,7%. Це, в свою чергу, наносить збитки українським сільгоспвиробникам і збільшує прибутки переробних підприємств, що належать олігархам.

Невідшкодування при експорті окремих категорій товарів – це прояв податкової дискримінації та порушення основного із принципів Податкового кодексу України – рівність усіх платників перед законом незалежно від здійснюваного виду діяльності. Крім того, дана норма є також грубим порушенням зобов'язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Прес-служба ВАР