Завтра аграрії вийдуть на мітинг під Верховною Радою на підтримку законопроекту №7403-2

Завтра аграрії вийдуть на мітинг під Верховною Радою на підтримку законопроекту №7403-2

Завтра, 22 березня, аграрії вийдуть під стіни Верховної Ради та вимагатимуть від народних обранців підтримати законопроект №7403-2, яким повертається відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку.

Завдяки активній позиції сільгоспвиробників та ряду депутатів, парламентський Комітет з питань податкової та митної політики сьогодні рекомендував Раді прийняти за основу законопроект №7403-2. Засідання комітету тривало близько двох годин. При цьому багато депутатів намагались покинути залу засідання. Незважаючи на шалений тиск, за збереження експортного відшкодування для олійних проголосували 13 народних депутатів з присутніх 18.

Напередодні рішення прийняти законопроект №7403-2 за основу та в цілому підтримав Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

На підтримку даної законодавчої ініціативитакож виступили 14 обласних рад – більша частина держави, але Верховна Рада досі блокувала винесення законопроекту до сесійної зали.

Тому 22 березня о 9 годині ранку сільгоспвиробники зберуться під будівлею парламенту із вимогою захистити аграрну галузь та вітчизняну економіку. Заплановані сценічні постановки, в ході яких мітингарі покажуть, що станеться з галуззю у разі збереження «соєвих правок».

Крім того, аграрії з усіх областей вийдуть на дороги і будуть чекати на ухвалення законопроекту №7403-2.

Норма про скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку була прийнята на користь великих переробних заводів, що належать олігархам та міжнародним транснаціональним корпораціям. У той же час вона шкодить малим та середнім сільгоспвиробникам.

У разі, якщо депутати не підтримають збереження відшкодування ПДВ, збитки малих та середніх виробників сягнуть 6,2 млрд грн. В результаті рентабельність вирощування сої та ріпаку скоротиться щонайменше на 17%, що призведе до значного скорочення посівних площ під олійними культурами.

Довідка. 20 березня до 10 тис. аграріїв з усіх куточків України зібрались на масштабну акцію протесту та перекрили головні автомагістралі країни у Черкаській, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській, Харківській, Чернігівській, Рівненській, Одеській, Київській, Хмельницькій, Одеській, Івано-Франківській та Сумській областях. Сільгоспвиробники пішли на такий радикальний крок через несправедливу податкову політику влади, спрямовану на підтримку великих олігархічних компаній, що призведе до багатомільярдних збитків малих та середніх підприємств.

Скасування відшкодування ПДВ означає, що при експорті олійних культур експортер буде зобов’язаний відносити податковий кредит з ПДВ, що виникає при закупівлі відповідних культур у виробників, на витрати, що призводить до падіння закупівельних цін на ці культури на 16,7%. Це, в свою чергу, наносить збитки українським сільгоспвиробникам і збільшує прибутки переробних підприємств, що належать олігархам.

Невідшкодування при експорті окремих категорій товарів – це прояв податкової дискримінації та порушення основного із принципів Податкового кодексу України – рівність усіх платників перед законом незалежно від здійснюваного виду діяльності. Крім того, дана норма є також грубим порушенням зобов'язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Прес-служба ВАР