ВАР та партія «Батьківщина» підписали меморандум про спільне реформування агросектору

ВАР та партія «Батьківщина» підписали меморандум про спільне реформування агросектору

Громадські організації «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) та «Аграрний союз України» сьогодні, 23 березня, підписали з партією «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» меморандум про співробітництво для спільного проведення ефективних реформ у сільському господарстві та забезпечення розвитку сільських територій.

«Цей меморандум не написаний політиками – він написаний аграріями. За останні кілька місяців ми провели зустрічі з усіма нашими членами по всій Україні. Ми чітко знаємо, які проблеми турбують українських сільгоспвиробників. Ці проблеми конструктивно виписані у тексті меморандуму. Зараз ми маємо конкретний план дій, який спрямований на підтримку аграрного сектору та стимулювання виробництва аграрної продукції», - зазначив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун у ході підписання меморандуму.

При цьому текст є відкритим для всіх політичних партій і груп – аграрії звертались до усіх політичних сил парламенту із закликом підписати даний меморандум.

«Ми надсилали меморандум усім політичним партіям. Першою на наш заклик відгукнулась «Батьківщина», але цей документ є відкритим для усіх парламентських партій. Ми готові підписати його з усіма силами, які хочуть долучитись до реформування аграрного сектору. Наслідком проведення цих спільних заходів стане покращення умов життя селян та зростання вітчизняної економіки», - сказав заступник голови ВАР Денис Марчук.

Підписання меморандуму зобов’язує сторони проводити спільні консультації та узгоджувати позиції перед внесенням до Верховної Ради законопроектів, які стосуються реформування аграрної галузі.

Зрештою, спільне впровадження реформ призведе до зростання аграрного виробництва, зайнятості на селі, податкових надходжень, валютної виручки, збільшення інвестицій у сільське господарство і надходжень до місцевих бюджетів.

Згідно з текстом меморандуму, першочерговими кроками для стимулювання аграрного сектору стануть підтримка законопроекту №7403-2, яким повертається відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку, а також запровадження ефективної моделі державної підтримки сільгоспвиробників.

Так, сторони пропонують збільшити фінансування бюджетної дотації для розвитку сільгоспвиробників та стимулювання виробництва аграрної продукції (т. зв. квазіакумуляція ПДВ) до 4 млрд грн, у той же час обмеживши видатки за програмами підтримки тваринництва та часткової компенсації вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва до 700 млн грн та 500 млн грн відповідно. Крім того, 45 млрд грн пропонується спрямувати на страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

При цьому, сторони наполягають, що на виплату дотації по програмі квазіакумуляції ПДВ протягом наступних 5 років має бути спрямовано не менше 60% коштів, передбачених на державну підтримку сільського господарства. А розподіл коштів має відбуватись пропорційно виручці від реалізації продукції, отриманій в результаті здійснення дотаційних видів діяльності.

Крім того, відповідно до тексту меморандуму, сторони спрямують зусилля на реалізацію спільних заходів у проведенні ефективної земельної реформи. 

Іншими не менш важливими сферами є: розвиток кооперативного руху, захист інтересів виробників та споживачів продуктів харчування, стабілізація цінової ситуації на ринку мінеральних добрив, боротьба з корупцією на всіх рівнях державної влади, врегулювання бюджетної, податкової та митної політики тощо.

Ознайомитись з текстом ухваленого меморандуму ви можете за посиланням.

Прес-служба ВАР