Всеукраїнська Аграрна Рада озвучила свої політичні амбіції

Всеукраїнська Аграрна Рада озвучила свої політичні амбіції

Єдина політична амбіція, яку має Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), полягає у тому, аби стимулювати реалізацію в Україні справедливої та ефективної державної політики в аграрній сфері, яка б сприяла розвитку сільського господарства, що відображено в тексті меморандуму, який ВАР пропонує підписати усім парламентським політичним силам.

Про це повідомили голова ВАР Андрій Дикун та його заступник Михайло Соколов під час прес-конференції в ІА «Укрінформ» у четвер, 5 квітня.

«Коли заходить мова про якісь політичні амбіції нашої організації, ми не приховуємо, що єдина наша мета полягає в тому, щоб в країні почала реалізовуватись нормальна аграрна політика, яка сприяє зростанню сільського господарства. Ця політична амбіція відображена в меморандумі, ми його дійсно підписуємо з різними парламентськими фракціями - з усіма, хто готовий, ніхто не стане винятком», - підкреслив Соколов, зазначивши, що текст меморандуму є відкритим, і ознайомитись із ним може кожен бажаючий.

При цьому, за його словами, ВАР слідкуватиме за тим, щоб політичні сили, які долучились до підписання меморандуму, виконували взяті на себе обов’язки, та інформуватиме громадськість про результати проведеної роботи.

Голова ВАР Андрій Дикун додав, що реакцією на активну діяльність ВАР, спрямовану на стимулювання аграрного сектору, стала чорна PR-кампанія з боку опонентів. Особливе невдоволення у проолігархічних політичних сил викликала позиція ВАР стосовно «олійних правок», оскільки громадська спілка з кінця минулого року активно домагалась прийняття Верховною Радою законопроекту №7403-2, яким повертається відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Однак парламентарі досі затягували та усіляко блокували розгляд цього документу.

Аби розвіяти міфи щодо діяльності ВАР, голова спілки розповів також про те, яким чином ВАР здійснює та фінансує свою діяльність.

«Ми не є благодійною організацією, нас не фінансує держава, ми не беремо ні копійки з бюджету. Існуємо ми за рахунок членських внесків і фінансуємось нашими членами. Якщо ви запитаєте, хто є нашими членами, ця інформація є абсолютно відкритою, її легко знайти на нашому сайті. Всеукраїнська Аграрна Рада – це офіційно зареєстрована громадська спілка, ми маємо свій рахунок, на який офіційно надходять кошти», - зазначив Дикун.

Голова ВАР додав, що спростувати тези, які останніми тижнями активно ширяться у ЗМІ, стосовно співпраці громадської спілки та особисто Михайла Соколова з російськими спецслужбами дуже легко. Зокрема, деякі видання у своїх матеріалах, ймовірно опублікованих на замовлення опонентів ВАР, надавали некоректну інформацію про те, що Соколов є громадянином РФ. Однак в реальності він має українське громадянство та вже більше десяти років проживає із сім’єю в нашій державі.

Тому Всеукраїнська Аграрна Рада щиро радить журналістам ретельно перевіряти інформацію перед опублікуванням, аби не вводити людей в оману та не підігравати олігархічним структурам у їх грабіжницьких діях.

Довідка. Всеукраїнська Аграрна Рада є добровільним, неурядовим об’єднанням, що обуло створене для спільного захисту його членами своїх законних соціальних та економічних інтересів. ВАР співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями, депутатами Комітету Верховної Ради с питань аграрної політики і земельних відносин, парламентськими політичними силами, Міністерством аграрної політики і продовольства України.