ВАР закликає Мінагропрод та МВС створити робочу групу для опрацювання безперешкодного використання аграріями автошляхів

ВАР закликає Мінагропрод та МВС створити робочу групу для опрацювання безперешкодного використання аграріями автошляхів

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) звернулась до першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Максима Мартинюка та міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова із закликом створити спільну робочу групу із залученням представників ВАР для опрацювання та надання рекомендацій щодо безперешкодного використання аграріями доріг загального призначення.

«Зважаючи на численні скарги сільгоспвиробників із різних областей України на проблеми із рухом великогабаритної сільськогосподарської техніки дорогами загального призначення у період весняної посівної, звертаємось до вас з проханням посприяти безперешкодному використанню аграріями автошляхів», - йдеться у тексті офіційного звернення.

Місцеві управління Національної поліції забороняють аграріям користуватись дорогами загального призначення через негабаритність техніки. Згідно з пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету міністрів від 10 жовтня 2001 р. №1306, за спеціальними правилами здійснюється рух транспортних засобів, ширина яких перевищує 2,6 метри, висота від поверхні дороги – 4 метри, довжина – 22 метри, а фактична маса становить понад 40 тонн.

Більшість сучасної високопродуктивної сільськогосподарської техніки перевищує встановлені габарити.

Згідно правил дорожнього руху для отримання дозволу на рух великої аграрної техніки необхідно подати заявку відповідному підрозділу Національної поліції, який має видати або разовий, або тримісячний дозвіл на проїзд цим маршрутом. Однак дуже часто правоохоронці відмовлять сільгоспвиробникам у отриманні такого дозволу. При цьому рекомендують транспортувати техніку на тралах.

Використання допоміжних транспортних засобів для транспортування сільськогосподарської техніки в поле, яке здебільшого знаходиться всього за кілька кілометрів від тракторної бригади, збільшує вартість та затягує проведення посівної кампанії, що негативно позначається на врожайності.

Варто зазначити, що у країнах ЄС рух великогабаритної сільськогосподарської техніки у поле дозволений, а в Україні це вважається порушенням.

Прес-служба ВАР