ВАР вітає рішення МКМТ щодо відмови у введенні обмежень на імпорт нафтопродуктів

ВАР вітає рішення МКМТ щодо відмови у введенні обмежень на імпорт нафтопродуктів

Всеукраїнська Аграрна Рада вітає рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) щодо відмови у введенні режиму квотування на імпорт нафтопродуктів.

Як повідомляється на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі, МКМТ відмовила ПАТ «Укртатнафта» у проведенні спецрозслідування щодо імпорту нафтопродуктів.

А це значить, що комісія дослухалась до думки аграріїв, які виступили категорично проти ініціативи ПАТ «Укртатнафта», оскільки відповідне рішення призвело б дефіциту паливно-мастильних матеріалів, монополізації паливного ринку, а також зростання цін на бензин і дизельне паливо, яке є надважливим для функціонування сільського господарства.

18 квітня Всеукраїнська Аграрна Рада та інші аграрні асоціації направили офіційне звернення на ім’я прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із закликом не вводити режим квотування імпорту нафтопродуктів.

На переконання аграріїв, дане обмеження призвело б до створення монополії на ринку виробництва бензину. У той же час дизельне паливо, яке мало виробляється всередині держави, в результаті квотування значно зросло б в ціні. Це призвело б до переходу на альтернативні види енергоносіїв, або взагалі до зупинки роботи техніки в аграрному секторі.

Крім того зазначені дії могли б призвести до погіршення міжнародних економічних відносин.

Прес-служба ВАР