Найбільше проблем в податковій сфері у аграріїв виникають через постійні зміни в законодавстві – Ольга Богданова

Найбільше проблем в податковій сфері у аграріїв виникають через постійні зміни в законодавстві – Ольга Богданова

Найбільше проблем в податковій сфері у аграріїв виникає через постійні зміни в податковому законодавстві, які складно відстежити, повідомила голова Податкового комітету Громадської ради при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі Ольга Богданова в інтерв’ю виданню Agravery.com.


16 травня в рамках Agri Invest Forum 2018 відбудеться фінансова секція Ольги Богданової: «Податкові питання: існуючі проблеми та шляхи їх вирішення».


«Найбільше аграрії скаржаться на процедури адміністрування і постійні зміни в податковому законодавстві, які складно відстежувати. Аграрний сектор, безумовно, знаходиться під пильною увагою податківців. І статистика податкових перевірок минулого року свідчить про те, що саме в цьому секторі економіки було виявлено найбільшу кількість порушень», - сказала вона.

За словами Богданової, аграрному сектору необхідно напрацьовувати легальні схеми оптимізації податків, підвищувати кваліфікацію співробітників бухгалтерського департаменту, вкладати кошти в проведення навчальних семінарів, тренінгів, звертатися до відповідних фахівців, аудиторів.

Богданова додала, що при заповненні податкових накладних аграрії допускають помилки, в основному за термінами виписки коригувань. Але, в цілому, основна маса проблем з реєстрацією розрахунків коригувань виникає не з вини самих аграріїв, а через роботу системи моніторингу податкових накладних та коригувань - СМКОР.

«В рамках цієї системи було внесено і досі вноситься дуже багато змін в програмне забезпечення. Тобто, ДФС повністю поміняла свої підходи і вимоги до виписки розрахунків коригувань. Через таке несвоєчасне та неякісне адміністрування аграрії виявилися не спроможні зареєструвати розрахунки коригувань», - зауважила вона.

Експерт відмітила, що для мінімізації ризиків з блокування податкових накладних, аграріям необхідно правильно і своєчасно подавати таблички платників, які показують, яку сировину вони закуповують, і що згодом виробляють.

«Для цього не потрібно чекати відповідного сезону. Якщо ви ще не подавали таблиці, це потрібно зробити зараз, бо потім розблокувати буде складніше», - підсумувала Богданова.

Прес-служба ВАР