Земельний банк кооперативу ПУСК з початку 2018 року виріс до близько 200 тис. га

Земельний банк кооперативу ПУСК з початку 2018 року виріс до близько 200 тис. га

Детальніше про переваги кооперації та необхідність стимулювання сільгоспвиробників до об’єднання провідні експерти галузі й учасники ринку поговорять 16 травня в рамках Agri Invest Forum 2018.


Земельний банк «Першого українського сільськогосподарського кооперативу» (ПУСК), створеного в рамках Всеукраїнської Аграрної Ради, з початку 2018 року виріс на 10 тис. га – до близько 200 тис. га, а кількість учасників збільшилась до 69 підприємств з 61 наприкінці минулого року.

Про це розповів виконавчий директор ПУСК Олександр Буюклі в інтерв’ю Agravery.com.

«В даний час до складу кооперативу входять 69 учасників, тоді як в кінці минулого року ПУСК об'єднував 61 підприємство. Загальний земельний банк кооперативу з минулого року виріс на 10 тис. га і тепер становить близько 200 тис. га. Наші члени розташовані в 12 областях України. Динаміка позитивна - аграрії бачать переваги, які відкриває перед ними кооперація, тому я впевнений, що кількість наших членів в майбутньому буде тільки зростати», - зазначив він.

Буюклі додав, що минулого року кооператив реалізував близько 90 тис. тонн зернових і олійних культур, а за підсумками 2018 року планує подвоїти цей показник.

За словами виконавчого директора кооперативу, задля підвищення рентабельності та ефективності своїх учасників ПУСК отримав доступ до кредитування від українського банку «Кредит-Дніпро». Отримані кошти будуть спрямовані на збільшення обсягів торгівлі зерном і укладання контрактів на консолідовану закупівлю мінеральних добрив. До кінця поточного року загальна сума фінансування може скласти близько 50 млн грн.

Крім того, кооператив веде переговори із нідерландським банком Rabobank та ЄБРР щодо можливості залучення інвестицій на будівництво заводу з переробки сої та лінійних елеваторів.

Буюклі зазначив, що розвиток кооперації в Україні сприятиме розвитку вітчизняного аграрного сектору через підвищення конкурентоспроможності та ефективності ведення бізнесу малих та середніх агровиробників.

«В кінцевому підсумку, завдяки об'єднанню в кооперативи дрібно-товарні виробники можуть знижувати собівартість вирощеної продукції, що дає можливість конкурувати з агрохолдингом», - підкреслив він.

Довідка. «Перший український сільськогосподарський кооператив» є універсальним обслуговуючим аграрним кооперативом. ПУСК був створений у рамках Всеукраїнської Аграрної Ради 23 березня 2017 року.

Основним завданням кооперативу є допомога невеликим господарствам згуртувати свої зусилля і отримувати вигоди, доступні агрохолдингам при реалізації великих партій зерна, або консолідованій закупівлі добрив. Крім того, ПУСК допомагає своїм членам розвивати інфраструктуру та залучати фінансування від міжнародних фінансових інститутів.

Прес-служба ВАР