ВАР запрошує 16 травня на Agri Invest Forum 2018

ВАР запрошує 16 травня на Agri Invest Forum 2018

16 травня 2018 року у виставковому центрі «АККО Інтернешнл» (м. Київ, Проспект Перемоги, 40-б, Парк ім. О.С.Пушкіна) відбудеться V Міжнародна конференція гравців аграрного бізнесу Agri Invest Forum, у ході якої учасники матимуть змогу обговорити ефективну взаємодію держави і аграрного бізнесу. Організатором заходу виступає Всеукраїнська Аграрна Рада.

Agri Invest Forum об'єднає понад 1000 учасників. На події будуть присутні представники ключових міністерств, народні депутати України, представники посольств та міжнародних організацій.

Темою першого блоку у рамках бізнес-секції стане питання, яке підняло хвилю протестів аграріїв з усіх регіонів – відміна відшкодування експортного ПДВ для олійних культур: сої та ріпаку.

Іншою темою для обговорення стане підвищення мит на ввезення добрив з Росії. Задля усебічного висвітлення проблеми завищених цін, монополії та дефіциту на вітчизняному ринку добрив, у рамках Agri Invest Forum відбудеться перша в Україні дискусія представників аграрного сектору і хімічної галузі.

Наступна панельна дискусія буде присвячена обговоренню перспектив відкриття ринку землі. Заступник голови та представники Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики і земельних відносин розкажуть про існуючі законодавчі ініціативи. Після чого заступник міністра юстиції Олена Сукманова, практикуючий юрист по земельним питанням Кирил Левтеров та представник охоронної компанії «Гайдамаки» Руслан Дашицький розкриють практичні аспекти боротьби із незаконним захопленням земель та врожаїв сільгоспвиробників.

На другій фінансовій секції під назвою AgriFinance учасники розглядатимуть податкові та фінансові питання. Зокрема, голова податкового комітету Громадської ради при МЕРТ, партнер аудиторської компанії Crowe Horwath AC Ukraine Ольга Богданова розкаже про податкові перевірки та ризики за їх наслідками, оновлений порядок процедури податкової зустрічної звірки, помилки у податкових накладних, порядок їх реєстрації та блокування, а також умови отримання та порядок розрахунку бюджетних дотацій. Учасники дізнаються про новий принцип розрахунку бюджетної дотації для сільгоспвиробників та заповнення податкових накладних та декларацій з ПДВ для отримання дотацій

Партнер Crowe LF Ukraine, адвокат Віктор Кобилянський розкаже про нормативно-грошову оцінку землі для сільськогосподарських підприємств та типові форми договорів оренди землі у 2017-2018 роках.

Іншими важливими темами до обговорення стануть рішення для оптимізації ведення бізнесу й інструменти фінансування та управління ризиками.

В рамках другого блоку експерти з «Спілки автоматизаторів бізнесу» розкажуть про важливість правильно впроваджених інфомаційних систем для вирішення ключових задач фінансового директора аграрного підприємства. Крім того, мова зайде про юридичні аспекти роботи з іноземними інвесторами.

Після обіду представники банківського сектору виступлять із доповіддю щодо фінансової та інвестиційної взаємодії банків з аграрним сектором. А голова аграрного комітету Асоціації адвокатів України Оксана Крижанівська розповість про види державних компенсацій для агробізнесу у 2018 році.

Фахівець фінансового сектору, менеджер з розвитку бізнесу в проекті IFC Аграрні розписки в Україні Кирило Мухомедзянов висвітлить тему банківських програм та моделей кредитування в агросекторі. Не менш важливою темою стане збільшення прибутковості бізнесу завдяки структуруванню, міжнародної фінансової звітності, доступному фінансуванню.

Темою третьої секції стануть проблеми та перспективи реформування об’єднаних територіальних громад в Україні. Мова буде йти про розвиток і проблеми в роботі ОТГ, а також створення інституту кооперації та місцевого самоврядування (ІКОМІС).

Представники громад розкажуть про децентралізацію в Естонії та висвітлять досвід Тетіївської та Омельницької сільських об’єднаних територіальних громад (Київська та Полтавська області відповідно).

Крім того, експерт з питань управління земельними ресурсами проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» Сергій Кубах висвітлить проблему управління земельним ресурсом на місцевому рівні.

Ознайомитись з програмою заходу ви можете за посиланням.

Офіційний початок заходу - о 10.00. Реєстрація відкрита з 08.30.

Адреса проведення: м. Київ, Проспект Перемоги, 40-б, Парк ім. О.С.Пушкіна.

З питань акредитації звертайтесь за телефоном: +380931059612, або електронною адресою: press@uacouncil.org. Контактна особа – Бурбела Надія.

Прес-служба ВАР