Agri Invest Forum: Ольга Богданова перелічила помилки в оформленні податкових накладних

Agri Invest Forum: Ольга Богданова перелічила помилки в оформленні податкових накладних

Як зауважила Ольга Богданова, практикуючий сертифікований аудитор, партнер аудиторської компанії Crowe Horwath AC Ukraine, серед частих помилок, які трапляються при оформленні податкових накладних — відсутність ознаки належності до спец режиму,та неправильне відображення періодів.

Про це йшла мова у ході Фінансової секції AgriFinanceпід час VAgriInvestForum. Організатор події — Всеукраїнська Аграрна Рада, за підтримки Проекту USAID«Агросільрозвиток».

«Щодо цих помилок, зауважте, що коли вам реєструють податковий кредит із запізненням, її беруть у податковий кредит у місяці, в якому вона зареєстрована. Ще одна часта помилка — зменшення податкових зобов'язань при поверненні. Ми не можемо їх зменшити до тих пір, поки коригування не буде зареєстроване покупцем. Такі розбужності у періодах дають значні суми для нарахування», — пояснила експерт.

Крім того, пані Богданова комплексно висвітлила питання щодо податкових аспектів. Зокрема деталізувала можливі наслідки податкових перевірок, особливості роботи з електронним кабінетом, умови отримання і порядок розрахунку бюджетних дотацій.

«Власне, що потрібно, щоб отримати дотацію? Цьогоріч продовжують існувати певні критерії для отримання с.-г. дотації:

  • Отримувач має бути платником ПДВ;
  • Питома вага поставленої сільгосппродукції має бути не менше 75%;
  • Підприємство має займатися діяльністю вказаною у ст. 1-б. 1 Закону 1277;
  • Підприємство має бути включене до реєстру отримувачів дотації», — зазначила пані Богданова.

«Щодо процедури зустрічної звірки. Краще надавати відповідь податковій у встановлений строк (10 днів від моменту отримання). Звісно, об’єми документів можуть бути значні. У такому випадку, краще проробіть аналітичну роботу, зробіть підсумки, а у відповіді вкажіть, що за запитом готові передати всі потрібні документи. Відмова може бути підставою для перевірки вашої діяльності», — додала вона.