Agri Invest Forum 2018: Союз хіміків не причетний до ініціативи РНБОУ щодо заборони імпорту добрив в Україну

Agri Invest Forum 2018: Союз хіміків не причетний до ініціативи РНБОУ щодо заборони імпорту добрив в Україну

Союз хіміків України не причетний до ініціативи Ради національної безпеки і оборони України (РНБОУ) щодо заборони імпорту в Україну добрив походженням з РФ, повідомив президент даної організації Сергій Голубов в рамках V Міжнародної конференції аграрних інвесторів Agri Invest Forum16 травня у Києві.

«Можу вас запевнити - ми до цього не причетні. Це була, мабуть, політика держави», - сказав він, визнавши, що аграріям необхідний час для того, щоб знайти нових постачальників добрив.

Як зауважив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Михайло Соколов, політика обмеження імпорту добрив з РФ не має нічого спільного із захистом національних інтересів, оскільки сировиною для виробництва добрив всередині країни є, знову ж таки, російський газ та амміак.

«Ми говоримо про те, що погано купувати добрива у країни-агресора. Але з чого ми робимо ці добрива? Ми їх виготовляємо навіть не з газу, а з аміаку, що виробляє російський олігарх Аркадій Ротенберг, який знаходиться під санкціями США. Важко знайти людину, яка була б більш наближеною до Путіна», - зазначив Соколов.

В даний час російські виробники покривають 21,8% внутрішнього споживання азотних добрив в Україні і 77,3% - фосфоровмісних добрив.

За словами Соколова, раптове зникнення російських добрив з українського ринку викличе їх гострий дефіцит, оперативно заповнити який неможливо, а також призведе до різкого зростання цін на внутрішньому ринку. Вже зараз ціни на добрива на вітчизняному ринку перевищують світові на 40-50%.

Соколов підтвердив, що в нинішніх умовах вітчизняні заводи не можуть знизити ціни на добрива через власну неконкурентоспроможність, оскільки вимушені виготовляти їх з дорогого газу або аміаку. Через це собівартість українського готового продукту значно перевищує собівартість добрив, вироблених в Китаї, країнах Близького Сходу, Росії і т.д.

А тому єдиним виходом з ситуації, що склалась, є забезпечення заводів власною сировинною базою – через надання хімічним підтриємствам вітчизняного блакитного палива за собівартістю та будівництво заводів синтез-газу, які вироблятимуть добрива з газового вугілля, що наявне в Україні у надлишку.

Довідка. За даними дослідження, яке провели ННЦ «Інститут аграрної економіки», консалтингове агентство «Украгроконсалт» та центр «Соціальний моніторинг» на замовлення ВАР, втрати вітчизняного аграрного сектору через недобір врожаю у зв’язку з високими ціни на азотні добрива всередині країни, щорічно складають понад 32 млрд грн.

Через завищені ціни на добрива аграрії вносять їх набагато менше за норму. В результаті, українські ґрунти виснажуються - щороку кожен гектар українських сільгоспземель втрачає від 200 до 400 кг поживних речовин.

Прес-служба ВАР